dieta i fitness

Moje ulubione ćwiczenia na brzuch

Już dawno obiecałam Wam moje ulubione zestawy ćwiczeń na brzuch i w końcu udało się to zrealizować. Coś lekkiego dla każdego.

blog o fitnesie

Pierwsze ćwiczenie to unoszenie bioder z obciążeniem (tutaj mam różową hantelkę o wadze 1,5kg, ale normalnie na treningu jest to ciężarek z zakresu 5-10kg). Wam polecam zacząć od całkowitego braku obciążenia z uniesioną ręką do góry i później dokładać sobie obciążenie na biodro. To ćwiczenie wykonać polecam 3 seriami dla każdej strony po 12 powtórzeń.

domowe ćwiczenia na brzuch

Kolejne ćwiczenie to przenoszenie od jednego do drugiego biodra obciążenia. Możecie zacząć to ćwiczenie bez unoszenia nóg do góry i bez obciążenia do przenoszenia (z pustymi rękoma) i systematycznie podnosić poprzeczkę – ja tutaj też na treningu mam obciążenie rzędu 5-10kg. To ćwiczenie także należy wykonać 3 serie po 12 powtórzeń w serii.

jak ćwiczyć brzuch

Trzecie ćwiczenie to typowy rowerek w wolnym tempie. Ja robię tutaj 30 powtórzeń i tak 10-20 sekund przerwy. Powtórzyć 3 razy.

Czwarte ćwiczenie to rowerek szybki. Tutaj także robię 30 powtórzeń w 3 seriach, a pomiędzy nimi jakieś 10-20 sekund odpoczynku 🙂

spalanie tłuszczu z brzucha

W razie pytań piszcie. To co dla mnie wydaje się oczywiste, dla Was wcale nie musi. Nie mam też wiedzy trenera personalnego co i jak tłumaczyć, aktualnie jest to bardziej w formie zajawki.

WAŻNE!!! Przy każdym ćwiczeniu obowiązkowe jest spięcie mięśni brzucha, a w przypadku rowerka oderwanie łopatek od ziemi i nie trzymanie za kark ani za potylicę dłońmi, a delikatnie za uszy/skronie. Starajcie się też nie garbić i mieć spięte łopatki, proste plecki.

Dodatkowo ważnym aspektem podczas ćwiczeń (szczególnie idąc na salę fitness lub siłownię) jest odpowiedni dobór odzieży. Musi ona przede wszystkim nie zatrzymywać potu i być komfortowa. Musicie też czuć się w tej odzieży dobrze i pewne siebie. Ja swoją bluzkę i getry do ćwiczeń mam z FOREVER FITNESS  i serdecznie Wam polecam, bo jakość i cena rewelacja. Już wczoraj zamówiłam sobie kolejne dwie pary getrów u nich w promocji za 30zł/sztukę! Buty też oczywiście muszą być wygodne. Na siłownie zawsze ubieram moje Nike Cardio – do treningu siłowego lub fitnes i Nike Rosherun do biegania/skakanki.

 

17 thoughts on “Moje ulubione ćwiczenia na brzuch

  1. Tez wykonuje te ćwiczenia 😀 Zapraszam do siebie. Byloby mi bardzo miło gdybys poklikala w linki pod zdjęciami. Bardzo mi na tym zależy. patyskaa.blogspot.be

  2. Hej Aniu! Mam do ciebie pytanie, zaczęłam ćwiczyć regularnie od 1 lipca, zależy mi na nogach, ćwicze jeszcze brzuch, niestety przy ćwiczeniach na nogi strasznie boli mnie wewnętrzna strona kolana, przy intensywniejszych ćwiczeniach także drugie. Jak myslisz powinnam iść do lekarza czy wystarczą jakieś maści? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  3. Napisz do mnie na maila annakawecka92@gmail.com bo muszę się dowiedzieć jakie ćwiczenia na nogi wykonujesz, jakie obciążenie, liczba powtórzeń i czy je rozciągasz, czy biegasz lub skaczesz na skakance lub podczas wykonywania ćwiczeń także. Teraz ciężko mi jest coś na ten temat powiedzieć.

  4. z Mel B zaczynałam swoją przygodę ze sportem 🙂 do dziś do treningu nóg na siłce dorzucam na rozgrzewkę właśnie jej ćwiczenia 🙂

  5. Też ostatnio zaczęłam regularnie ćwiczyć i już widzę, małe, bo małe, ale efekty! 🙂
    Pozdrawiam.

  6. Na prawdę jest Ci wygodnie ćwiczyć z rozpuszczonymi włosami? Ja zawsze muszę mieć związane 🙂

Comments are closed.