porady blogowe

Idealny Blog Modowy? Jaki powinien być?

Blogi modowe, to jedne z najpopularniejszych i najczęściej zakładanych, a może i także czytanych blogów. Jakiś czas temu powoli zaczęły wyprzedzać je blogi lifestylowe, jednak moim zdaniem większość blogów lifestylowych zaczynało jako modowe,  a wraz z rozwojem kanałów Social Media blogerki modowe miały okazje pokazać trochę swojego życia czytelnikom i ta ewolucja była nieunikniona.

Co powinien zawierać blog modowy, aby był chętnie odwiedzany?
* świetnej jakości zdjęcia,
*ciekawe stylizacje,
* charyzmatyczną, przyjazną, inteligentną, zabawną, autentyczną i oczywiście ciekawej urody właścicielkę bloga znającą się na trendach,
*interesująco podane treści, obowiązkowo związane z tematyką bloga,
*świetnie działające kanały Social Media,
* odpowiednia częstotliwość wpisów.

I co jeszcze?
Co Waszym zdaniem ma bardzo duży wpływ na to, że odwiedzacie właśnie tego, a nie innego bloga? Co Was zachęca, a co wręcz odstrasza?


Zróbmy tutaj własną księgę wiedzy, która będzie zestawieniem naszych wspólnych przemyśleń.

Może ja zacznę. Doceniam blogi, których właścicielki mają konkretny, niezmienny i prosty styl, który oczywiście mi odpowiada i się nim inspiruję. Których wpisy są profesjonalne, zabawne i na pierwszy rzut oka widać, że wkładają one w swojego bloga dużo pracy i serca. Przykład to Magnifique. Jeżeli chodzi o polskie blogi to uwielbiam JestemKasia, Cajmel, Plaamkaa, ModnaKomoda.

Pozdrawiam, Ania

10 thoughts on “Idealny Blog Modowy? Jaki powinien być?

  1. hej 🙂 nie chodziło mi, że uważam, że tylko będąc boginią można prowadzić bloga o modzie, bo sama nią nie jestem. Chodziło mi tutaj o taki gotowy szablon na sukces podawany przez większość blogerów oraz moje własne obserwacje z popularnych blogów 😉

  2. ja wiesz że widget obserwacje nie jest ważny… ine panie lub panowie nie mają tego widgetu albo są na innych portalach i go nie … wazniejsze są statystyki

  3. Ja nie zdecydowałam się na bloga tylko modowego bo uważam, że dookoła jest tyle rzeczy, które mnie uwierają, że warto o tym pisać. Ale w taki sposób, że jednocześnie puszczam oko do czytelnika.
    A co do mody…myślę, że warto pokazywać rzeczy, które samemu się nosi, żeby być autentycznym. Tak też robię u siebie.

  4. Totalnie zgadzam się z tym co napisałaś. Ja jeszcze dorzuciłabym oprócz dobrej jakości zdjęć też ich oryginalność. Nie tylko tło do zdjęć, ale dopasowanie stylizacji do tła czy też jakieś inne "pozowanie". Zachwycają mnie blogi, gdzie dziewczyny wychodzą tak naturalnie, skaczą, przechodzą po pasach i te zdjęcia mają w sobie coś wyjątkowego. Ja mam niezmienne "pozy" których sie trzymam i jakakolwiek próba czegoś nowego nie wychodzi pomyślnie 😛 Nie ukrywam, że często uroda blogerek również przyciąga ale też to jak bardzo się z nimi utożsamiamy.

    Bardzo ciekawy wpis, pozdrawiam 😀
    WORLD OF ALEKS

Comments are closed.