podróże

Mój pierwszy w życiu lot samolotem – wrażenia

Hej,

może to wydać się dla niektórych osób dziwne, ale dopiero niedawno miałam okazję pierwszy raz lecieć samolotem. Wpis dedykuję bardziej osobom, które jeszcze swojego pierwszego lotu nie zaliczyły i być może mają jakieś wątpliwości czy obawy co do lotu. Albo wręcz czekają na ten pierwszy lot jak na coś bardzo wyjątkowego.

Ja należałam do tej drugiej grupy. Strasznie cieszyłam się, że w końcu to nastąpi, że zobaczę wszystko z lotu ptaka, chmury, widoki, wiecie no dla kogoś, kto nigdy nie latał to jest takie łał.

Gdy mieszka się w Holandii każda wyprawa busem (ostatnio 25h) to okropna męczarnia, pomijając już fakt, że przejazd  kosztuje 70euro. Jeżeli nie trzeba brać solidnego bagażu, czyli mowa tu o spakowaniu całego swojego dobytku, bo np. kończy się kontrakt, to warto wybrać opcję samolotu z bagażem podręcznym – przypadek to oczywiście krótki urlop w Polsce na załatwienie kilku spraw, spotkanie się z rodziną i przyjaciółmi. Lot zarezerwowany wcześniej wiąże się z kosztem 25 euro ( opcja w Wizzair) i co najważniejsze (pomijając ewentualną podróż pociągiem czy samochodem na lotnisko i z niego) sam lot trwa maksymalnie 1,5h.

 

PIERWSZY LOT SAMOLOTEM

Odprawa przebiegła szybko i sprawnie, zarówno w Holandii, jak i w Polsce – z tą różnicą, że w Holandii ludzie z obsługi są tysiąc razy milsi od naszych rodaków. Dużo ułatwia sprawę, gdy zrobimy sobie odprawę elektroniczną i ściągniemy bilet na telefon. Musimy tylko pamiętać zasady dotyczące bagażu podręcznego, czyli głównie tyczy się to elektroniki i płynów. Jak lecimy pierwszy raz to też obowiązkowo warto zarezerwować miejsce przy oknie (te widoki!).

Tak naprawdę emocjonujący jest tylko start i lądowanie. Turbulencje podczas lotu nie są aż tak efektowne (o ile w ogóle podczas lotu występują). Sam lot jest dosyć nudny, choć siedząc przy oknie nie można oderwać się od widoków (o ile lecimy w dzień i jest ładna pogoda). Jeżeli pogoda jest beznadziejna lub lecimy w ciemnościach to szału nie ma, bo nic nie widać.

Kiedy leciałam do Polski, to zaliczyłam oglądanie zachodu słońca, gdy leciałam do Holandii, mogłam zobaczyć znów wschód słońca – może być piękniej?

Najgorsza jest zmiana ciśnienia. W samolocie po prostu rozrywało mi głowę, a w uszach piszczało. Po lądowaniu byłam strasznie zamulona. Dodatkowo lądując w Katowicach pierwszą reakcją organizmu po wyjściu z samolotu był straszny kaszel i duszności – ach to nasze „świeże powietrze”.

A jak Wasze wrażenia po tym pierwszym razie? 🙂

Pozdrawiam,
Ania

14 thoughts on “Mój pierwszy w życiu lot samolotem – wrażenia

  1. Ja w życiu jeszcze nie leciałam, więc nie jesteś jakaś dziwna czy coś 😀 Nie mam rodziny za granicą, a moi rodzice uznają tylko wycieczki samochodem (bo psy), także to jeszcze przede mną.

  2. Pierwszego lotu samolotem chyba nie pamiętam, ale jakiś czas temu leciałam na wakacje z moją ciocią, która właśnie przeżywała swój debiut i przeżyła to niesamowicie. Nie obyło się bez kilku procentów na rozluźnienie. W samolocie była bardzo zadowolona, natomiast gdy poczuła, że zaczynamy podnosić się do góry dosłownie wpadła w lament. Przez dobre 15 minut nie mogłam jej uspokoić.
    ~w wolnej chwili zapraszam do siebie: http://fanaberia-a.blogspot.com

  3. Ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem i mam przed tym jakieś dziwne obawy, chociaż kiedyś z pewnością to nastąpi ;).
    Do tej pory zawsze wybierałam wyjazdy samochodem. Nie muszę się wtedy martwić o ilość bagażu i ładuję pełny bagażnik. Czas podróży jest jednak faktycznie zupełnie inny i gdybym miała się gdzieś wybrać na krócej niż tydzień, to wolałabym właśnie samolotem.

Comments are closed.