podróże

ZAKYNTHOS – Zatoka Wraku i Błękitne Groty

Witajcie,

ciągnąc temat Zakynthos chciałabym Wam pokazać teraz fotorelację z odwiedzenia Shipwreck Bay, czyli Zatoki Wraku zarówno od strony morza, podczas wycieczki statkiem, jak i od strony lądu wypożyczając samochód i objeżdżając wyspę po lądzie. To samo tyczyć się będzie Blue Caves, czyli Błękitnych Grot. Jeżeli chcielibyście zobaczyć poprzedni wpis na temat Wyspy Żółwia, Laganas oraz Wyspy Ślubów zapraszam TUTAJ.

Moim głównym celem lecąc na Zakynthos było właśnie zobaczenie upragnionej Zatoki Wraku i zrobienia sobie zdjęcia podobnego do tych widzianych w katalogach i stało się 🙂 Nie weszłam konkretnie w ten punkt widokowy, gdzie odważniejsi robią sobie boską fotkę na tle Zatoki Wraku ze względu na brak butów trekkingowych i zdolności poruszania się na serio ekstremalnej ścieżce górskiej, ale trafiłam na punkt widokowi, do którego droga nie była też super lekka, ale za to do przejścia w zwykłych letnich butach. Wyjechaliśmy tak, aby móc z tego miejsca zobaczyć zachód słońca, nieziemskie doświadczenie!

Jeżeli chodzi o plażę przy Shipwrecku, to powiem Wam, że wyjście ze statku na plażę też było nie lada wyzwaniem, gdyż zazwyczaj są tam niesamowite fale, liny od podestu w połowie wyjścia osób na plażę się zerwały, ja miałam to szczęście, że poszłam na początku na ochotnika i na „dzień dobry” schodząc z podestu fala zdążyła mnie przykryć do połowy, więc już później wejście do wody nie musiało być na zasadzie przyzwyczajania się do temperatury.

zakynthos zatoka wraku
zakynthos


Blue Caves nie zachwyciły mnie aż tak bardzo od strony morza, legendarne Błękitne Groty miały być na serio wewnątrz niesamowicie błękitne ze względu na odbijającą się od nich taflę morza, jednak może w złym momencie podpłynęliśmy. Jednak moje usilne i żądne zobaczenia błękitu w grotach oko coś tam upatrzyło. Widok na Błękitne Groty od strony lądu wydał mi się dużo bardziej piękny, niż od strony morza, ale oceńcie sami.

Pozdrawiam,
Ania

 

39 thoughts on “ZAKYNTHOS – Zatoka Wraku i Błękitne Groty

  1. Nieziemsko piękne widoki, super wyszły ci zdjęcia, chyba mnie naszła na teleportacje do tych ładnych miejsc.

  2. Jejku zdjęcia piękna, takie wakacje to marzenie :]
    Pozdrawiam, Martyna z Wpuszczona w maliny

  3. Jakie piękne widoki! Zapierają dech w piersi 😉 miło się ogląda takie piękne zdjęcia! Z chęcią zostaję kolejnym czytelnikiem twojego podróżniczego bloga, zapraszam też do siebie :*

  4. Powtórzę zachwyty osób nade mną, ale nie da się inaczej. To miejsce jest po prostu bajkowe! Ja bym nie chciała stamtąd wracać 😉

  5. Nigdy tam nie byłam i nie myślałam, by tam się udać, jednak zdjęcia są przepiękne i robią na mnie wrażenie, więc może kiedyś uda się to wszystko zobaczyć na własne oczy, kto wie.

Comments are closed.