podróże

Gdzie na wakacje? Szybka wycieczka, a może dłuższy urlop?

Hej,

w związku z tym, że zaczęłam już planować swój kolejny urlop, pomyślałam, że mogłabym podzielić się z Wami propozycjami, które sama sprawdziłam i są świetne. Aktualny nasz kurs na urlop to znów wyspa – Malta.

Kolejne nasze krótsze kursy (te takie kilkudniowe intensywne wycieczki) planuję do Barcelony i Londynu. Byłam już w ten sposób w zeszłym roku w Paryżu i bardzo spodobało mi się tego typu szybkie zwiedzanie fajnych miejsc w pigułce (i z polskim przewodnikiem, mimo że z Holandii).

DŁUŻSZY URLOP

Dla mnie zeszłorocznym strzałem w dziesiątkę było last minute na Zakynthos. Tam urlop nie spływa na leżeniu od rana do wieczora na plaży czy co gorsza przy basenie sącząc drinki (choć w sumie można spędzić urlop i tak, tylko po co jak ma się tylko tydzień na zwiedzenie całej wyspy i wielu atrakcji?). Jeżeli ktoś lubi tak jak ja, zwiedzać i kolekcjonować wspomnienia to polecam Wam zajrzeć do dwóch moich wpisów dotyczących Zakynthos. Można sobie na ich podstawie zrobić mały plan zwiedzania. Zatoka Wraku i Błękitne Groty oraz Laganas, Wyspa Ślubów i Wyspa Żółwia.

grecja
zatoka wraku

KRÓTKA WYCIECZKA

Wspomniany wcześniej Paryż. Kolejna zeszłoroczna wspaniała przygoda i wspomnienie na bardzo, bardzo długo. Widok migoczącej wieży Eiffla mam przed oczami do dziś, coś wspaniałego. Tutaj macie wpis moim pobycie w Paryżu.

 

eiffel

Holandia, jeżeli nie chcecie na 3-4 dni wyskoczyć do Paryża, możecie odwiedzić Amsterdam, a zaraz obok niego wspaniały Keukenhof, czyli ogród tulipanów, a 10km od Amsterdamu zobaczyć śliczne miasteczko Zaandam. Możecie też zostać kilka dni dłużej i pozwiedzać przepiękną Hagę i klimatyczny Rotterdam. Rotterdam 2. Każde miejsce podlinkowane do wpisów 🙂

 

holandia

Jeżeli chodzi o Holandię, to na mojej liście do zobaczenia jest tzw. Holenderska Wenecja, jest ona niedaleko miejsca, w którym mieszkam, więc żal nie odwiedzić.

Dzisiaj troszeczkę posypało się linków, gdyż chciałam przypomnieć o zeszłorocznym sezonie wycieczkowym i też polecić Wam sprawdzone kursy, a przy okazji nastroić się na tegoroczne zwiedzanie.

Piszcie jakie miejsca Wy polecacie!
Pozdrawiam, Ania 🙂

14 thoughts on “Gdzie na wakacje? Szybka wycieczka, a może dłuższy urlop?

  1. Dawno nie byłam za granicą, poza tym moje wyjazdy ograniczają się głównie do Europy. Dalej nie wybywam. W te wakacje jadę na urlop do Kudowy Zdrój, pięknej i cichej miejscowości.

  2. Piękne propozycje. Chętnie bym też wyjechała,ale póki co z moimi "trojaczkami" zostaje mi polskie może?

  3. Swietne zdjecia Kochana. Ja jak na razie musze planowac swoj urlop kilka miesiecy przed. Bylismy juz na krotkim tygodniowym urlopie na Cyprze a niedlugo 3 tygodnie spedzimy w Pl <3 Na krotkie weekendowe wycieczki zwiedzamy Szkocje <3

    http://www.martko.pl

  4. Świetne propozycje! Mój portfel na razie cierpi, więc nie skorzystam, ale podoba mi się Zakhyntos 🙂

  5. Ostatnio miałyśmy dwudniową wycieczkę do Warszawy oraz jednodniową do Krakowa! 🙂 Obie były super, a na Lipiec szykujemy się na Węgry!

  6. Rozmarzyłam się w podróżach. Ja ostatnio byłam w Wilnie (po raz pierwszy) i jestem zauroczona tym miastem! Jest baaardzo romantyczne 🙂

Comments are closed.