podróże

MALTA, GOZO I COMINO – Co warto zobaczyć na Malcie? Atrakcje na Malcie.

Malta – państwo składające się z trzech wysp: Malta, Gozo i Comino, które znajdują się na Morzu Śródziemnym w najwęższym miejscu pomiędzy Europą i Afryką.

Jest to bardzo urokliwe miejsce, które ma swój klimat i może być ciekawą wyprawą dla miłośników „Gry o tron”, gdyż tam właśnie kręcono wiele scen do pierwszego sezonu serialu. Jedynie czego już nie zobaczymy, to Lazurowe Okno, które zawaliło się 2 lata temu.

Moja wycieczka na Maltę była bardzo krótka (w sumie 2 dni na zwiedzanie i plażowanie), więc było bardzo intensywnie i też nie wszystko udało mi się zobaczyć, ale podzielę się z Wami tym, co zostało odhaczone i mogę z czystym sumieniem polecić.

COMINO 
Zaczynamy od COMINO – najmniejsza z wysp, znajdują się tam najlepsze plaże – najpopularniejsza Blue Lagoon, która jest bardzo zatłoczona przez turystów oraz mniej oblegana Santa Marija Bay, na którą dojeżdża się z Blue Lagoon fajnymi oldschoolowymi samochodami terenowymi.

Codziennie co pół godziny z Malty kursują busy wodne na Blue Lagoon, które dodatkowo zabierają nas na wycieczkę w celu zobaczenia pięknych błękitnych grot. Tak swoją drogą, zobaczcie jak zdumiewająco różne kolory ma woda.

 

comino
blue lagoon
blue lagoon comino
blue lagoon comino
atrakcje na comino
wyspa malta

Atrakcje na Blue Lagoon to przejażdżki superszybkimi motorówkami, banany wodne, paralotnia, a dla osób, które wolą sobie wyłącznie poplażować świetne drinki w ananasie. Jest tam wiele food trucków z daniami na ciepło, przekąskami, napojami i drinkami, można także kupić pamiątki. Plaża Blue Lagoon posiada również odpłatną opcję wynajmu leżaków wraz z parasolką oraz specjalnych sejfów na cenne rzeczy. My postawiliśmy na opcję 50/50 trochę plażowania przy pięknych drinkach i opcję paralotni, którą ciągnęła superszybka motorówka. Jestem osoba, która raczej nie robi nic szalonego, więc ta paralotnia była chyba najbardziej szaloną rzeczą jaką dotychczas zrobiłam, ale nie żałuje. Widoki piękne, a okazało się to być bardzo bezpieczne, także szczerze polecam!

parasailing malta

 

parasailing gozo

 

parasailing malta

 

drinki blue lagoon

GOZO
Drugą co do wielkości wyspą jest GOZO – tam zrobiliśmy sobie taxi trip, gdyż nie zdążylibyśmy wszystkiego zobaczyć jeżdżąc autobusem (ale na 4 osoby wyszła nas taksówka taniej niż autobus, więc polecam tę opcję). Tutaj jest wiele kościołów, zamków, kamieniołomów. z Comino popłynęliśmy busem wodnym na Gozo, a już z Gozo na Maltę kursuje prom.

gozo

 

widoki na gozo
budynki gozo
gozo port
gozo prom
architektura malta
kamieniołomy malta
jaskinie na gozo
klify na malcie
widoki gozo
kościoły malta
kościoły gozo

MALTA – VALLETTA
Na Malcie mieszkaliśmy w hotelu, który był tak troszkę na odludziu, na około nic nie było, ale był port i był przystanek autobusowy, więc wszędzie można było łatwo się dostać. W drugi dzień pobytu zostało nam popołudnie i wieczór na zwiedzenie Valletty, więc nie mam za dużo zdjęć ze względu na tempo zwiedzania i chęć zobaczenia jak najwięcej, a przy tym dosyć późną porę. Jednak jedno muszę Wam napisać – nie zróbcie tego co ja, nie odkładajcie Valletty na ostatni moment, bo jest to przepiękne miasto na całodniową wycieczkę.

 

stolica malty

 

Dajcie znać czy Wy byliście już na Malcie, a może planujecie wyjazd i macie jakieś dodatkowe pytania? Chętnie odpowiem i doradzę!

A może w tym roku jakiś inny kierunek? Dajcie koniecznie znać 🙂

Pozdrawiam Was ciepło,
Ania

19 thoughts on “MALTA, GOZO I COMINO – Co warto zobaczyć na Malcie? Atrakcje na Malcie.

  1. Mimo tych dwóch dni i twojej relacji widzę że Malta to piękne miejsce, aż chciało by się tam jechać! 🙂 Piękna ta wyspa comino;)

  2. Byłam na Malcie w grudniu 2017 roku na tydzień czasu i pięknie wspominam. Nie byłam co prawda na Comino, ale na Gozo już tak. Bardzo pozytywnie! Dzięki wpisowi przypomniałam sobie co nieco. Dzięki! Pozdrowienia.

  3. Ale przepiękne miejsca! Tyle pięknych zdjęć mogłoby się tam zrobić ^^ Świetny, inspirujący wpis! Pozdrawiamy :*

  4. Te zdjęcia są tak piękne,że zapierają dech w piersiach. Aż trudno uwierzyć,że są tak piękne miejsca na ziemi.

  5. Ale tam pięknie! ❤
    Aż mam ochotę wsiąść do samolotu i jechać! Co za widoki! Muszę kiedyś obowiazkowo się tam wybrać. Pozdrawiam i zapraszam do siebie ❤

Comments are closed.