porady blogowe

Rebranding bloga – po co i dlaczego?

Na dobry początek chciałabym Cię przywitać na zupełnie nowym wydaniu mojego bloga, mam nadzieję, że się tutaj rozgościsz i miło spędzisz czas. Jest to dla mnie bardzo duża zmiana i krok ku dalszemu rozwojowi bloga.

 

Można powiedzieć, że jest to rebranding bloga, bo zmienia się wszystko, począwszy od nazwy bloga i social mediów, po jego wygląd. Dodam też kilka nowych tematów tutaj, będzie też wdrożona nowa strategia prowadzenia bloga. Będzie się działo!

Na początku był pomysł przenosin z Bloggera na WordPress, gdyż ten pierwszy zaczął ograniczać możliwości rozwojowe bloga. W pewnym momencie „dojrzałam” (zajęło mi to prawie 8 lat…) do decyzji przejścia na swoje. Czyli na wykupienie hostingu  i postawienie (samodzielnie) profesjonalnego bloga, a może w sumie strony. Było to dla mnie nie lada wyzwanie, ja totalny laik z programowania miałam stworzyć stronę, ale pomogły mi grupy na facebooku, live`y, specjalistyczne blogi, e-booki i filmy na Youtube i jakoś poszło. Jeszcze zostało mi do wprowadzenia kilka rzeczy, ale to kwestia czasu, najtrudniejsze już za mną.

Gdy już tak postanowiłam się przenieść, to stwierdziłam, że i nazwa mogłaby się zmienić…

„Moda Na Bloga” wzięła się z faktu, że nazwa miała być polska i miała się wiązać z modą i blogowaniem, więc wydaje mi się, że jest to strzał w dziesiątkę. Myślę też, że całkiem dobrze wpada ona w pamięć. Co innego było z niby łatwą, ale niekoniecznie „My Inspirationss”, co prawda to było moje dziecko i bardzo ją lubiłam, ale umówmy się, raz, że po angielsku (do tego przez dwa '”s”, bo z jednym domena była zajęta), to jeszcze nie była na tyle prosta do zapamiętania, a też tak naprawdę niewiele mówiła o treści bloga.

Teraz jestem szczęśliwą posiadaczką całkowicie nowej strony, ale z treścią, którą tworzyłam przez ostatnich 8 lat. To jest też po części mój a`la pamiętnik, cząstka mojej historii, z którą nie chciałabym się po przenosinach rozstawać. Przede mną jeszcze dużo pracy, ale w moim wypadku jest to bardzo miła i rozwojowa praca.

Daj znać jak Ci się tu podoba!
Co można jeszcze poprawić, zmienić, dodać, usunąć?
Jak Ci się podoba nowa odsłona bloga i jego nazwa?
Pozdrawiam, Ania

18 thoughts on “Rebranding bloga – po co i dlaczego?

  1. Ten wpis jest dla mnie niesamowitą inspiracją. Po pierwsze fakt, że jesteś na blogu już 8 lat!! Po drugie, że samodzielnie udało Ci się stworzyć stronę. Chętnie o tym poczytam więcej, gdyż czuję że potrzebuje dużego wsparcia w tej dziedzinie.

  2. oczywiście po to powstała nowa kategoria, aby właśnie pomagać osobom zielonym w temacie jak i ja byłam 🙂 cały internet przewertowałam, a fajnie byłoby mieć proste tipy w jednym miejscu 🙂

  3. Takie nowe życie bloga to wspaniały pomysł. Ja sama się zastanawiam, czy nie przenieść się na Word Press 🙂

  4. Same po trzech latach chyba również wykupimy własną stronę 🙂 Będzie to bardziej profesjonalne, a zarazem będzie to coś naszego , własnego. Super nazwa bloga!

  5. Blogger ma więcej możliwości, niż może się wydawać 🙂 Tylko trzeba wiedzieć JAK! 🙂 Mimo wszystko – nie wiem, jak wyglądał Twój blog wcześniej, ale teraz jest ładnie 🙂

  6. Nazwa świetna 🙂 Jestem marketingowcem z wykształcenia, więc uważam, że jest chwytliwa + posiada słowo kluczowe, które pewnie dla Ciebie jest ważne, z tego, co widzę. Nie wiem jak blog wyglądał wcześniej, ale teraz jest bardzo fajny i przejrzysty 🙂

  7. U mnie własna strona od dawna wykupiona, postanowienie przejścia na swoje też zrobione, jednak wciąż brakuje czasu, aby się tym zająć, bo jak tylko o tym pomyślę, zaplanuję na weekend, to zaraz paczka z nowymi książkami do mnie puka. 🙂

Comments are closed.