porady blogowe

INSTAGRAM – Gdzie sprawdzić i jak odpiąć niepotrzebne aplikacje?

Ostatnio w sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie Instagrama na temat usuwania fałszywych obserwacji oraz polubień. Instagram zapowiedział także zmiany w swojej polityce, a tym samym wypowiedział niejaką wojnę „fałszywym karierowiczom”. Obserwacje oraz komentarze i lajki z fałszywych kont będą z profili usuwane, a konta, które korzystają z niezweryfikowanych przez Instagram aplikacji będą proszone o zmianę hasła i ostrzegane przed możliwością wykradnięcia ich danych osobistych.

Osoby używające botów mają czego się obawiać ale i również osoby, które nawet nieświadomie zainstalowały sobie jakąś aplikację do Instagrama, która nie jest akceptowana przez Instagram jako bezpieczna – może ich czekać podobne powiadomienie. Czasem z pozoru niewinna aplikacja do kontroli statystyk lub do przeróbki zdjęć może narobić nam kłopotu.

Pokażę Wam jak w łatwy sposób możecie sprawdzić jakie aplikacje macie podpięte pod swój Instagram oraz jak możecie je spokojnie odpiąć, aby mieć pewność, że Instagram nie potraktuje Waszego konta jako zagrożone wykradnięciem danych, czy też używające niewłaściwych praktyk.

Ważna sprawa! Da się to zrobić tylko z poziomu komputera, więc wejdź na stronę Instagrama i zaloguj się na swoje konto. Po zalogowaniu kliknij w ikonkę zębatki jak na screenie:


Następnie wybierz pozycję nr 3 Autoryzowane aplikacje:


wyświetlą Ci się wszystkie aplikacje, które masz podpięte pod swoje konto na Instagramie. Sprawdź sobie u wujka Google lub na oficjalnej stronie aplikacji, czy Instagram ją zatwierdza i jak nie, po prostu cofnij jej uprawnienia dostępu. Zrób tak z każdą zbędną, albo podejrzaną aplikację, którą tu znajdziesz.


Po kliknięciu „Cofnij uprawnienia dostępu” Instagram jeszcze poprosi Cię o potwierdzenie tej czynności. Klikasz „Tak” i masz pewność, że z Twoim kontem wszystko jest ok i żadna dziwna aplikacja na nim nie działa.


Jeżeli wpis Ci pomógł, będę wdzięczna za podzielenie się nim z innymi użytkownikami Instagramu i znajomymi. Będzie mi niezmiernie miło. Zostaw też komentarz, być może wiesz coś więcej niż ja i chcesz się tą informacją podzielić ze społecznością bloga.

Pozdrawiam, Ania

20 thoughts on “INSTAGRAM – Gdzie sprawdzić i jak odpiąć niepotrzebne aplikacje?

  1. Muszę to sprawdzić lecz ja tam raczej nic dodatkowego nie ściągałam. Insta mam zaniedbane choć już rok próbuję się do niego przekonać.

  2. Ja uważam, że te zmiany są jak najbardziej dobre. Ja już odinstalowałam niepotrzebne aplikacje.

  3. I dobrze, że się za to zabrali, bo to już jakąś plaga była. Zaraz to sprawdzę wg Twoich wskazówek.

  4. O coś konkretnego w sam raz dla mnie 🙂 Fajnie, że tak jasno wszystko objaśniłeś i dodałeś zdjęcia. Ja czasami jestem z technologią 100 lat za murzynami ^^ Nikogo nie obrażając :3 Mam dwa konta na Instagramie 😀 Muszę to zastosować :3 Pozdrawiam !

  5. I bardzo dobrze, że Instagram będzie walczył z nieuczciwymi użytkownikami.
    Postąpiłam wg Twojej instrukcji, ale co dziwne nie mam u siebie „autoryzowania aplikacji” 🙁
    I zaczynam się martwić.

  6. Świetna sprawa. Sami nie podpinaliśmy żadnych aplikacji, ale mimo wszystko chętnie sprawdzimy.

Comments are closed.